OUTBACK zazářil v testech EuroNCAP

OUTBACK zazářil v testech EuroNCAP

Subaru podeváté za sebou získalo nejvyšší ohodnocení pěti hvězdami v bezpečnostních testech EuroNCAP. Náročnými zkouškami prošla šestá generace modelu Outback postavená na platformě Subaru Global Platform a vybavená nejnovější generací asistenčního systému EyeSight.

- EyeSight získal 95% hodnocení a Outback tak v této disciplíně dosáhl nejlepšího skóre napříč všemi segmenty a současně obdržel nejlepší hodnocení ze všech vozů Subaru.
- Za ochranu chodců získal Outback 84 % bodů, což je opět nejlepší výsledek v rámci všech segmentů a jde také o nejlépe hodnocené Subaru.

- Outback také získal 89 % v ochraně dětí, což je nejlepší výsledek ve třídě velkých rodinných vozů.
- Podrobné výsledky najdete na stránkách Euro NCAP.


Tyto výsledky odrážejí pověst značky Subaru, která vyrábí vozidla navržená tak, aby poskytovala nejvyšší úroveň bezpečnosti.

Nový Outback je vybaven nejnovější generací asistenčního systému EyeSight, vyvinutého přímo u Subaru pro prevenci kolizí. Ke své činnosti využívá dvojici kamer, které mají v nejnovější generaci téměř dvojnásobné zorné pole. Nový software pro rozpoznávání obrazu je nyní schopen poskytnout 11 standardně dodávaných bezpečnostních funkcí: pokročilý adaptivní tempomat s funkcí udržování uprostřed jízdního pruhu, asistent pro nouzové udržování v jízdním pruhu, rozpoznávání dopravních značek s inteligentním omezovačem rychlosti, varování před opuštěním jízdního pruhu s vibracemi volantu, prevence opuštění jízdního pruhu (rozpoznává i okraje jízdního pruhu, jako je tráva či okraj vozovky) a přednárazový brzdový systém s rozšířenou podporou pro předcházení kolizím na křižovatkách.

Komplexní soubor bezpečnostní výbavy Outbacku zahrnuje také automatické brzdění při couvání, systém hlídání mrtvých úhlů zpětných zrcátek, upozornění na obsazená zadní sedadla a multifunkční kamerový systém: kamery pro přední/zadní/boční pohled pro bezpečnější jízdu, které zlepšují výhled z vozu.

Nový Outback je vybaven také systémem monitorujícím řidiče, tedy technologií Subaru pro rozpoznávání obličejů, jež řidiče upozorní na pocit únavy nebo rozptýlení při řízení.

Nový Outback je postaven na globální platformě Subaru, která se vyznačuje větším podílem vysokopevnostních ocelí na skeletu karoserie. Tím je karoserie lehčí a současně poskytuje o 40 % lepší ochranu při čelním, bočním a zadním nárazu. Poskytuje také účinnější absorpci nárazové energie a její efektivnější přenos. Karoserie byla podstatně zesílena novým rámovým řešením podlahy s dodatečnými výztuhami, což dále zvyšuje špičkovou úroveň bezpečnosti nového Subaru Outback.

 

Publikováno 15. 9. 2021

Nahoru